aalti002 aalti002
  • 03-06-2022
  • Mathematics
contestada

Olive has raised $3,428 to buy toothpaste to place in care packages. Each tube costs $2. Abut how many tubes of toothpaste can she buy? Choose the best estimate.

Respuesta :

kalnguye
kalnguye kalnguye
  • 03-06-2022

Answer:

I think the answer is 1,714 tubes

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How do I find the average rate between two points?
The ___ party picked truman as roosevelt's running mate in 1944.
Now I need help pplz
What's the answer they all could be help
what does Procedural Essay Draft mean
Use plateau and canyon in a paragraph about landforms You don't have to write a paragraph just a few sentences including those words
Which is the most likely reason Whittier became involved with the abolitionist movement
John performs an experiment on an electric circuit. He increases the voltage from 25 volts to 50 volts while keeping the resistance constant. What will be the e
Please help me with this! Label the following sentence parts. S = Subject V = Verb IO = Indirect Object DO = Direct Object Mom made Sue a birthday cake.
Is it possible to cut a scalene triangle into two congruent triangles?