ka4ssR5oxandancher ka4ssR5oxandancher
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

If ten pounds of apples coast $4.90 what would be the price per pound

Respuesta :

xphenomx
xphenomx xphenomx
  • 03-02-2017
4.9 divided by 10 equals $.49 per pound
Answer Link

Otras preguntas

How did Rome expand its economy to meet the demands of its growing population? by building aqueducts by lowering taxes on citizens by constructing roads by conq
An advertisement emphasizes that if a consumer uses a certain deodorant, he or she will not offend other people and will not cause problems in the workplace bec
Which sentence from Response to Erik of Sweden is the best textual evidence for Ethan to use to support his inference?
A tree initially measured 27 1/2 feet tall. Over the next 3 1/2 years, it grew to a final height of 35 1/2 feet. During those 3 1/2 years, what was the average
How did the hot climate of the south affect slavery
CE 1. Después de las clases me gusta musica. 2. Los sábados y domingos no me gusta estudiar o hacer 3. Antes de practicar deportes me gusta beber SI 4. Los sába
A student is trying to understand cellular immune responses. She observes that one cell receptor, after binding to an antigen on a virus-infected cell membrane
Please help (speed practice)
Although it is difficult to tease apart nature and nurture, there is evidence that North American women show emotions more easily than men. To the extent that t
What promise did the supporters of the Constitution make that got the majority of the states to support ratification? A. the promise to abolish slavery B.