ka4ssR5oxandancher ka4ssR5oxandancher
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

If ten pounds of apples coast $4.90 what would be the price per pound

Respuesta :

xphenomx
xphenomx xphenomx
  • 03-02-2017
4.9 divided by 10 equals $.49 per pound
Answer Link

Otras preguntas

What is the answer to 23/6x - 59 = 14/77?
The numbers 2,4,6,8 and 12 are given. Use each operation and each number once to write an expression that is equivalent to 53. Do not use parentheses.
The rise of democratic movements in Europe originated mainly from
How do i calculate? All the way to s_75. It’s so long
which is a value of x if sin 60°=cos(x+10)°
There are 24 kids in Hillary’s fourth grade class. 3/4 of the class is male. How many girls are there in Hillary’s class?
Which of the following statements best summarize the influence of the Industrial Revolution on the film industry? (Select all that apply.) After the Industrial
Which syllables should Amber highlight? Check all that apply.
Fill in the blank with the correct Spanish form of the verb in parentheses. La profesora y yo __________ (study) la historia.
What is the derivative of f(x)= 2x cubed?