soriahgouard3 soriahgouard3
  • 04-08-2022
  • Mathematics
contestada

a 3 gallon jug of water cost $11.04. what’s the price per cup?

Respuesta :

musaddiqkhan
musaddiqkhan musaddiqkhan
  • 04-08-2022
Answer: one gallon jug of water cost’s $3.68
Answer Link

Otras preguntas

tehre are 5 different math books, 3 different science books and 2 different english books. how many way can u arrange them?
What was the name of Queen of England?
How does the limited sports equipment affect the training of the student athletes?
Please help, A student sets up the following equation to convert a measurement. (The ? stands for a number the student is going to calculate.) Fill in the mi
ribosomes consist of ________ separate subunits that come together as part of the initiation process and dissociate immediately after termination. a) two b) thr
Under what conditions will reducing throttle settings cause a landing gear warning horn to sound and can it be silenced?
6: Which note-taking methodology employs a table or chart format to organize information? a. c) Flow Method b. a) Charting Method c. d) Mapping Method d. b) Min
ENGLISH Q1. Your parents are both working in multinational companies and today they both are attending important meetings and will get late. You are feeling lon
Which 2 triangles can be proven similar by AA~?
what was discovered in 2010 that helped scientists figure out who tuts parents were