soriahgouard3 soriahgouard3
  • 04-08-2022
  • Mathematics
contestada

a 3 gallon jug of water cost $11.04. what’s the price per cup?

Respuesta :

musaddiqkhan
musaddiqkhan musaddiqkhan
  • 04-08-2022
Answer: one gallon jug of water cost’s $3.68
Answer Link

Otras preguntas

break apart ones to subtract 36 - 7 = im confused please help
Read the sentence. _____ finding the money was a stroke of good luck. Which pronoun correctly completes the sentence? Him He His (I feel as though the answer is
what is 0/6 equivalent
which of the following loans will typically offer the lowest interest rate
why might the greeks have wanted to list a single author for the fables?
1. When looking up the meaning of the word integrity in the dictionary, it would be found before which of the following words? A. Inspection B. Income C. Inside
Which of the following was at one time or another claimed by the Philippines, China, Vietnam, Malaysia, and Taiwan? A. Indonesia B. Brunei C. the Spratly Is
If the prefix re- means “back,” what is the exact meaning of the word retentive? a. ability to send forward b. ability to put back c. ability to drive forward
How can 6 students share 4bagels equally
help please! I don't understand these...