itsEvan itsEvan
  • 01-03-2017
  • Mathematics
contestada

If 12 gallons cost 31.08 how many gallons does 38.85 dollars cost?

If 12 gallons cost 3108 how many gallons does 3885 dollars cost class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-03-2017
12 gallons = $31.08
which means each gallon costs $2.59
So $38.85/$2.59 = 15.003

Round down and $38.85 buys 15 gallons.
Answer Link

Otras preguntas

Which group of organisms is a population? a group of skunks living in the same forest all sheep in Australia different kinds of butterfli
what were National and State Bank policies in the 1830's contributed to?
How to make a mixed fraction
a trait that improves an individuals ability to survive and reproduce in a specific environment is called
How many ping pong balls would it take to fill a classroom that measures 22 feet by 16 feet by 9 feet? (Assume that a ping pong ball has a diameter of 1.5 inch
6 5/10 as improper fraction
luke jogged a total of 56.5 miles last week. if luke jogged the same distance,d, each day for 3 days and half that distance on each of the reamaining days, whic
what elements are involved in hydrogen bonding
there is $100 in my piggy bank. My friend and I went to the mall and i spent $20. How much money do i have now?
solve the equation for C f=9/5c+32