cupcakegirl12345
cupcakegirl12345 cupcakegirl12345
  • 04-03-2017
  • Mathematics
contestada

Unit cost $6 for 10 pens

Respuesta :

KermitTheRebelFrog
KermitTheRebelFrog KermitTheRebelFrog
  • 04-03-2017
10 pens are six dollars.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-03-2017
The answer is .60
or 60 cents.

$6 divided by 10 = .60 or 60 cents
Answer Link

Otras preguntas

show twelve in four different ways use words pictures and numbers
When is a federal system
Select all that apply. During gastrulation, cnidarians develop which tissue layers? A.) ectoderm B.) endoderm C.) mesoderm
machine s is cleaned every 12 weeks Machine T is cleaned every 8 weeks what is the fewest number of weeks that will pass before both machines are cleaned again
Did I get the right answer
Which is not an example of a symbol? A word, a picture, an object or an opinion?
How did US leaders think people would respond to a military draft during World War I?
The mental operation of ___________ governs what we do, how we do it, and how quickly we do it.
Fear or hatred of strangers is a. nativism. b. abolitionism. c. xenophobia. d. stigmata.
Which element is found in most of the compounds in your body except for water? a. iodine b. potassium c. iron d. carbon