cupcakegirl12345
cupcakegirl12345
04-03-2017
Mathematics
contestada
Unit cost $6 for 10 pens
Respuesta :
KermitTheRebelFrog
KermitTheRebelFrog
04-03-2017
10 pens are six dollars.
Answer Link
Аноним
Аноним
04-03-2017
The answer is .60
or 60 cents.
$6 divided by 10 = .60 or 60 cents
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 18+ )
Otras preguntas
What is the meaning of mood in a poem?
2. Paula said that only quadratic equations with leading coefficients of 1 can be solved by completing the square. Is Paula correct? Explain.
The epic of gilgamesh does not exactly have a happy ending. certainly the hero, gilgamesh, is not ultimately successful in his quest. why do you think the epic
Which best expresses the main effect of the description of Dombey and his son? 1) the description shows that Dombey is happier now that Son is here. 2) the des
Short answer question: Who was Theodora? What civilization is she from? What are some things she did in her position of power?
Match the description to the political party before 1960. Abraham Lincoln was a member created and voted for The New Deal party members were all White Southerne
Derive an equation that relates the initial release height hxhx of block xx and the speed vsvs of the two-block system after the collision in terms of mxmx, mym
41. a cell phone company offers 6 different voice packages and 8 different data packages. of those, 3 packages include both voice and data. how many ways are th
Why is repetition used in epic poetry?
Your goal is to navigate a robot out of a maze. The robot starts in the center of the maze facing north. You can turn the robot to face north, east, south, or w