nerd125 nerd125
  • 04-03-2015
  • Mathematics
contestada

melinda bought 6 bowls for $13.20. what was the unit rate in dollars

Respuesta :

cooleos6644 cooleos6644
  • 04-03-2015
6
13.20
Divide by 6
1
2.2
Answer Link

Otras preguntas

Why do you think that economics is often said to be the science that studies choices?
Describe the three types of system: a.open: b.closed: c. Isolated:
Which phrase describes the distribution of charge and the polarity of a CCl4 molecule? (1) symmetrical and polar (2) symmetrical and nonpolar (3) asymmetrica
Every paragraph in an essay should have
What reason did senators give for opposing U.S. membership in the League of Nations? a. It would lead to international instability. b. It would drag the Unite
How does the hormone secretin help in digestion? It inhibits movement of food and reduces appetite. It stimulates the pancreas and the liver to produce secret
Jared uses 24 tiles to cover the top of his desk. Of the 24 tiles, ⅜ are blue. How many of the tiles are blue?
What produces and assembles proteins?
The total finance charge (fees plus interest) divided by the amount financed represents a ratio that can be used to determine the annual percentage rate of a lo
What was the original meaning of the democratic donkey symbol? A.work hard like a mule in a field B.stubborn like a mule C.not as smart as a mule D.policy choic