nerd125 nerd125
  • 04-03-2015
  • Mathematics
contestada

melinda bought 6 bowls for $13.20. what was the unit rate in dollars

Respuesta :

cooleos6644 cooleos6644
  • 04-03-2015
6
13.20
Divide by 6
1
2.2
Answer Link

Otras preguntas

Solve the following simultaneous linear equations. 4x + 2y=10 x + 2y =7
Using the formula P = I * V, if current (I) is 10A and voltage (V) is 120V, what is the power (P) in watts? a. 1200 watts b. 1.2 kW c. 1000 watts d. 12 kW
Which Stax artist wrote many of his hit songs, including "Respect," which was later recorded by Aretha Franklin
Match each prefix with its definition.Match Term DefinitionAnti A) PartlyMulti B) AgainstSemi C) Many
Subject verb agreement “This pair of scissors _______ blunt”
Please HELP!!- Harrison St, Thomas St, and Denny Way are parallel. On Broad St, the distance between Mercer St and Denny Way is 0.7 miles. The distance between
what is mean of french​
what is the theme of the poem the toy?​
Write a short story based on the following Hills give your story a suitable title by describing characters and events and including some dialogues and the hints
If an internet service can download a 2GB file in 50seconds Find the internet speed in MBps