Seudónimo Seudónimo
  • 02-05-2017
  • Mathematics
contestada

5. 45 lbs. of onions
cost $270. How much
would 25 lbs. cost?

5 45 lbs of onionscost 270 How muchwould 25 lbs cost class=

Respuesta :

manzaralamipp20
manzaralamipp20 manzaralamipp20
  • 02-05-2017
25 lbs cost is 1238.5321


Answer Link
taylorg593
taylorg593 taylorg593
  • 02-05-2017
The answer is $150
Divided 270 by 45
Multiplied 25 times that
Answer Link

Otras preguntas

I couldn't fit the whole graph but it's still clear please help
Three times the sum of a number and -2 is -15. find the number
Plzzzz help don’t understand plz explain
A line passes through the points (9,-2) and has a slope of 2/3. Write an equation in point-slope form for this line.
for what values of a and b does the following pair of linear equations have an infinite number of solutions (i) 2x+3y=9 and (a+b)x + (2a-b)y=3(a+b+1)
the area of a rectangle community the garden is 300 square feet. the length of a rectangular garden is three times its width. Find the length and width of the g
Who has to approve the governors appointment of judges
How should an outline look like?
What is one effective strategy used by political campaigns? They keep all messages about the candidate or issue from getting to the public. They communicate
PLS HELP The perimeter of the rectangle below is 304ft. What is the value of a