Seudónimo Seudónimo
  • 02-05-2017
  • Mathematics
contestada

5. 45 lbs. of onions
cost $270. How much
would 25 lbs. cost?

5 45 lbs of onionscost 270 How muchwould 25 lbs cost class=

Respuesta :

manzaralamipp20
manzaralamipp20 manzaralamipp20
  • 02-05-2017
25 lbs cost is 1238.5321


Answer Link
taylorg593
taylorg593 taylorg593
  • 02-05-2017
The answer is $150
Divided 270 by 45
Multiplied 25 times that
Answer Link

Otras preguntas

Use the drawing tool(s) to form the correct answer on the provided graph. The function f(x) is shown on the provided graph. Graph the result of the following tr
Which of the following is true? three and two fifths plus four and two sevenths equals seven and four twelves two and five eighths plus six and one sixth equals
PLEASEEEEEEEEEEEEE HELPPPPPPPPPPP!
what type of clause is this statement “whoever wins the race "​
HELP ASAP PLEASE!!!!!!!!!!!!!!!!!
Comparing the 2-bromobutane + methoxide and 2-bromobutane + t-butoxide reactions, choose the statements that BEST describe the data and mechanism. a. the mechan
Help please!!! Thxxxxx
Factor completely 3x^2 - x - 4 A.(3x - 4)(x + 1) B.(3x + 4)(x - 1) C.(3x - 2)(x + 2) D.(3x - 1)(x + 4)
Please answer this question now
PLEASE HELP ME!!! I will mark brainliest!!! The image above shows two dilated figures with lines IJ and JK drawn. If the smaller figure was dilated by a scale