leaaha01 leaaha01
  • 01-05-2014
  • Mathematics
contestada

a 40 pound box of apples costs $24. What. is the cost of 6 pounds of apples

Respuesta :

justice118 justice118
  • 01-05-2014
3.6, Because 24x6 = 144 Divided by 20 = 3.6
So 3.6 is the awnser
Answer Link

Otras preguntas

What’s the solution to -5x-y=21 when y is equal to 6+4x
A large random sample of American students in seventh grade showed that 20%20\% 20% 20, percent of them were reading below grade level. Based on this data, wh
2. which number is between 3 and 4 on a 2. Which number lies between 3 and 4 on a number line?
What kind of angles are they! Please help!
BRAINLIEST ANSWER IS GOING TO BE GIVENUse the drop-down menus to complete the statements below to answer this question: Can you determine whether a system of l
What does changing the "k" variable do to the graph of a quadratic?
Consent can be given when under the influence of drugs and alcohol True or False (this is a health question by the way) just putting English cause it's true and
internal control procedures must be in the place to ensure that all current peroid's adjustments are delayed and will be recorded within the next accounting per
please help in need this today this is 40 points​
1. Humans start off as what?