njpbrp11
njpbrp11 njpbrp11
  • 01-09-2017
  • Mathematics
contestada

six oranges cost $ five dollors how much does one orange cost

Respuesta :

deluxemanun deluxemanun
  • 01-09-2017
0.89 cents per orange. $5.34/6 = 0.89 cents.
Answer Link

Otras preguntas

A manager checked production records and found that a worker produced 156 units while working 40 hours. In the previous week, the same worker produced 105 units
Theodore Roosevelt posed a threat to the Republican Party primarily because he A. was not a member of the Republican political machine. B. presented ideas t
You will be given a string, containing both uppercase and lowercase alphabets(numbers are not allowed). You have to print all permutations of string with the a
What is an expression that shows 4 less than the sum of g and 5
What happened to Abraham Lincoln after the Civil War?
The retail price of a product is $77.30 per square metre. Trade price is retail less 12.5%. Calculate the trade price of 5.35m of the product.(Answer should be
solve for L: S=2WL+2LH+2WH
Hawaii has a warm, wet, tropical climate. Which of these is most likely to break down newly formed rock in Hawaii?(1 point)
Which is a policy designed to reduce water contamination
Determine whether the function is even, odd, or neither. f(x) = 2x3 + 4x5 Which term describes the function? O A. odd O B. neither O c. even