njpbrp11
njpbrp11 njpbrp11
  • 01-09-2017
  • Mathematics
contestada

six oranges cost $ five dollors how much does one orange cost

Respuesta :

deluxemanun deluxemanun
  • 01-09-2017
0.89 cents per orange. $5.34/6 = 0.89 cents.
Answer Link

Otras preguntas

Please help as soon as possible
the initial population of a town is 16,237 and it grows with a doubling time of 24 years. what will the popluation be in 2 years.
A 5-ounce container of Greek yogurt contains 140 calories. Find the unit rate of calories per ounce
PLEASE PLEASE PLEASE HELP
3x (4x^2 + 4xy + 5y - 6) = ?​
why the system of si unit is developed​
The distance around a rectangular cafe is 35m . The ratio of length of the cafe to the width is 3:2. Find the dimension of the cafe
= 210001920= 19,950TRY THESEAmachinery worth 10.500 depreciated by 5% Find its value after one yearFind the population of a city after 2 years, which is at pres
A certain medicine is given in an amount proportional to patient’s body weight. Suppose a patient weigh in 116 pounds requires 126 mg of medicine. What is the a
factor x^5y^2+x^2y^5