mahrahajjaj
mahrahajjaj
01-10-2017
Mathematics
contestada
What is the unit price for thecans
Respuesta :
Аноним
Аноним
01-10-2017
reading from the left unit prices are :-
9 / (2*24) = $0.19 , 10 / (4*12) = $0.21 and 9 / (3*12) = $0.25
The cheapest cans are from Shop Smart Thats the one he should buy from.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 32+ )
Otras preguntas
Who hoped in 1917 that Vladimir Lenin and the Bolsheviks would stir up dissent in Russia and possibly force the Russians to withdraw from the war? A. the Br
All of the ways listed below are ways candidates can be nominatedEXCEPT?O A) nomination by petitionO B) direct primaryO C) self-announcementO D) secret nominati
Which event took place in Boston on December 16, 1773, in protest of the Tea Act?
At the start of the day there was £129.75 in the till. One hour later there is £145.50. How much money did the shop make in an hour?
Did Thomas Jefferson favor a national bank
write one food chain that include the marsh grass
How many seconds ,4:30-5:05
A heart murmur is caused by a defect in a(n) _____. A. ventricle B. artery wall C. heart valve D. atrium
When did the American revolution end in the colonies? A. sept 28,1781 B. aug 1,1781 C. feb 28,1782 D. oct 3,1781 NEED HELP ASAP PLEASE
What were the four main causes of World War 1?