mahrahajjaj
mahrahajjaj mahrahajjaj
  • 01-10-2017
  • Mathematics
contestada

What is the unit price for thecans

What is the unit price for thecans class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-10-2017
reading from the left unit prices are :-

9  / (2*24)  =  $0.19 ,  10 / (4*12) =  $0.21 and  9 / (3*12)  =  $0.25

The cheapest cans are from Shop Smart Thats the one he should buy from.
Answer Link

Otras preguntas

f(c)= 9/5c+ 32 I just don't understand how to find the inverse of the function
calculate the time required for a 6000.-Newton net force to stop a 1200.-kilogram car initially traveling at 10. M/s
Which two elements have the most similar chemical properties? (1) Be and Mg (3) Cl and Ar (2) Ca and Br (4) Na and P
Which polyatomic ion contains the greatest number of oxygen atoms? (1) acetate (3) hydroxide (2) carbonate (4) peroxide
cone has a radius of 8 inches and a height of 12 inches. What is the exact volume of the cone? A. 32π in3 B. 96π in3 C. 256π in3 D. 768π in3
solve for v p=mv Answer choices: M=v/p V=p/m V=m/p M=p/v
What are the main disadvantages of a partnership?
if 4x^2-100=0, the roots are
Which balanced equation represents an endothermic reaction? (1) C(s) + O2(g) → CO2(g) (2) CH4(g) + 2O2(g) → CO2(g) + 2H2O(l) (3) N2(g) + 3H2(g) → 2NH3(g) (4) N2
calculate the time required for a 6000.-Newton net force to stop a 1200.-kilogram car initially traveling at 10. M/s