clarice247
clarice247 clarice247
  • 04-09-2015
  • Mathematics
contestada

A yard fabric costs $12.99. How much will 2 feet cost?

Respuesta :

Hollywood111 Hollywood111
  • 04-09-2015
8.66, you divide 12.99 into 3 and then multiply the result which is 4.33 by 2
Answer Link

Otras preguntas

David and Denise share n pears in the ratio of 4:9. How many pears does Denise have in terms of n?
Which of these is a characteristic of a civilization? (4 points) cities use of resources society of equals public transportation
Which Renaissance artist created the fresco The School of Athens for Pope Julius II's private quarters in the Vatican? A. Donatello B. Raphael C. Brunelleschi D
Can someone plz help me!! Which statement is accurate about Native Americans and the American Revolution? A. The Continental Congress promised to give western
What is disadvantage of a Mercator projection .1it does not include all of the continents.2.it does not show many detail of earth surface.3. It too large to be
steroids, cholesterol, and wax are all examples of?
Alex wrote 103.903 in expanded form as 100+3 x 1+9 x 1/100 +3 x 1/1000. Explain his mistake then tell how to correct it.
Mark each statement if it correctly describes Confucian ideas. A. The secret to leading a good life is good personal character. B. To live well, a person must b
round to nearest 10,000 to 591,563
In England people associate the acceptance of their bill of rights with the reign of