clarice247
clarice247 clarice247
  • 04-09-2015
  • Mathematics
contestada

A yard fabric costs $12.99. How much will 2 feet cost?

Respuesta :

Hollywood111 Hollywood111
  • 04-09-2015
8.66, you divide 12.99 into 3 and then multiply the result which is 4.33 by 2
Answer Link

Otras preguntas

Which sentence most likely comes from the conclusion paragraph of an informational essay? A. The following four points will make it clear that children's books
HELP ASAP! Explain the concept of Separation of Powers and how it protects and preserves the rule of law.
In the diagram below, D lies on side AC such that BD is a median of the triangle. Which of the following conclusions can you not make based on this information?
A pet store is having a pet fish sale. Mr. Green bought three bags of pet fish for his nephews. Each bag has m mollies and one bala. He also bought one box of f
(5,-6) and (-4,3) find the slope
Who is the intended audience? Which image conveys the audience? Which persuasive techniques are being used?
What was unique about the 442nd Regimental Combat Team, that served during World War II? A. It was the first integrated unit of the Army B. Only African-America
I need your help what is the meaning of math?
An Administrator may take disciplinary action against a broker/dealer or its agents when the Administrator: 1. determines that the action is in the public inter
Scenario Three friends are comparing how fast their social media posts have spread with the goal of having the most shares. Their results are shown below. Amber