blackqueen1029
blackqueen1029 blackqueen1029
  • 02-11-2017
  • Mathematics
contestada

strawberry candy cost 3¢ more than lollipops.

sarah pays 54¢ for 2 strawberry candies and 4 lollipops.

write an equation and solve for your variable.

Respuesta :

rfisher23nms
rfisher23nms rfisher23nms
  • 02-11-2017
The answer is 54 divided by 4
Answer Link

Otras preguntas

Research and find one major primary document from the Civil War. Either copy and paste into a document from the internet, or scan or photocopy it if you are usi
How can studying the opinion an art critic be educational?
Why do plants put so many nutrients in fruit when the fruit does not provide nutrients to the growing seed?
Who owns the alcoholic beverages of a private club answer?
Identify the dependent variable in the statement: the speed you walk and the time it takes to complete your mile walk
Can a lunar eclipse happen during any phase of the Moon?
4/5+5/6+7/2= please help me with the answer
In which of these samples do the molecules most likely have the least kinetic energy? solid iron at 25°C molten iron at 1600°C solid iron at 98°C iron vapor
What explicit formula matches the arithmetic sequence -2, 1, 4, 7, 10, ...?
Shortly after assisting a 65-year-old female with her prescribed nitroglycerin, she begins complaining of dizziness and experiences a drop of 30 mm hg in her sy