blackqueen1029
blackqueen1029 blackqueen1029
  • 02-11-2017
  • Mathematics
contestada

strawberry candy cost 3¢ more than lollipops.

sarah pays 54¢ for 2 strawberry candies and 4 lollipops.

write an equation and solve for your variable.

Respuesta :

rfisher23nms
rfisher23nms rfisher23nms
  • 02-11-2017
The answer is 54 divided by 4
Answer Link

Otras preguntas

what is the 4th term
what is a tissu nodal!!!
at the zoo,there were 3 times as many monkeys as lions.tom counted a total of 24 monkeys and lions.how many monkeys were there
find the ratio of the sequence 3 9 27 81
lewis acids and bases are most closely associated with which process?
I really need help on this question! The spectrophotometer really measures the percent of light that is transmitted through the solution. The instrument then c
49.2532 rounded to 1 decimal place
write 3 sentences that describe industry in each region of colonial america
helping someone on your own team when they are injured is part of having compassion in sports. true or false.
tina needs batteries. aa batteries cost $3 per pack. d batteries cost $4 per pacl. if she has $26 to spend and buys 3 times as many packs of aa batteries as d b