emilyhorsesoyrkma emilyhorsesoyrkma
  • 02-11-2017
  • Mathematics
contestada

if tubing costs 4.20 per foot and you pay a total of 120.95 the total of tubing you have purchased is?

Respuesta :

musiclover10045
musiclover10045 musiclover10045
  • 02-11-2017

divide total paid by price per foot

120.95 / 4.20 = 28.7976 feet

 round answer as needed

Answer Link

Otras preguntas

what is the value of a in the following equation: -a = 3a + 8? A) 2 B) 4 C) -2 D) -4
Methionine, ch3sch2ch2ch(nh2)co2h, is an amino acid found in proteins. what is the hybridization type of each carbon, oxygen, the nitrogen, and the sulfur
really confused with this one, please help
The term novel can be defined as a fictional prose narrative of considerable length, typically having a plot that is unfolded by the actions, speech, and though
Q # 7 please help to solve
For which of the following would a line graph be the best way to show the data? A. showing how you budget your money B. showing how many people were in math cl
Which phrase correctly completes the following conversation? Le bistro Chez Renée est excellent. Ils servent ________ croque-monsieurs du coin. A) les moins c
PLZZZ HELP YA GIRL REAL FAST I WILL REWARD IM FRFR?????????????????????????? Select the guiding questions of Reader-response Criticism. How does the tex
At a hardware store, each wooden plank costs $3.57. How much do 12 planks cost?
SOMEONE HELP ASAP PLEASE IMA FAIL AGAIN I JUST MISSED THIS QUESTION