23hardinc 23hardinc
  • 02-01-2018
  • Mathematics
contestada

if 3 3\4lbs of candy cost $20.25, how much would 1 lb of candy cost

Respuesta :

ogang0522 ogang0522
  • 02-01-2018
3 3/4 =3.75
20.25 divide 3.75 = 5.4
one pound of candy costs 5.40
Answer Link

Otras preguntas

I. Complete the sentences. What type of conditional is each sentence? (8 points) Ex: If I were a bird, I would fly over the rainbow If the weather gets better,
What does it mean to be creative
Another memorial day tradition was enacted by congress in 2000. What is it and what time does it occur?.
Click to review the online content. Then answer the question(s) below, using complete sentences. Scroll down to view additional questions. Online Content: Site
A minivan with a gross weight of 5700 pounds is parked on a street with a slope of 5°. Find the magnitude of the force required to keep the vehicle from rolling
which function below has the smallest slope? f(x) f(x) = 2x - 3
When a racemic mixture is reacted with a single enantiomer of another compound, then a pair of _________ is formed.
when you hear stories of horrific events happening in the world, how do you feel
matter that makes up the living and dead organisms in an ecosystem a: Solutions b: A biotic matter c: molecules d: biotic matter
All agencies with jurisdictional authority and/or functional responsibility for the incident provide joint support through mutually developed incident objective