23hardinc 23hardinc
  • 02-01-2018
  • Mathematics
contestada

if 3 3\4lbs of candy cost $20.25, how much would 1 lb of candy cost

Respuesta :

ogang0522 ogang0522
  • 02-01-2018
3 3/4 =3.75
20.25 divide 3.75 = 5.4
one pound of candy costs 5.40
Answer Link

Otras preguntas

(X+9)^2*(x-9)(2x-7)=0
) I use the rectangle to make 4 triangles. Each triangle is the same size. 2 cm What is the area of one of the triangles? 6 cm
When Freya rode this penny-farthing, the big wheel did exactly 8 complete rotations.​
solve a/4 is less than 12
-3 3/4 divided by 2 1/2
(3, 5), (−3, r), m=34
Ask a questions have 2 spinners . The first spinner has the numbers 3,5,7 and the second spinner has the numbers 3,5,8. Is the probability greater or less than
2ab-c+3 when a=-4,b=6, and c=-5
when a ringing bell is touched it stops to ring​
Define gender stereotype