mariahproctor6
mariahproctor6 mariahproctor6
  • 01-12-2015
  • Mathematics
contestada

$299 for 4 tires this is unit rate i don't get this please help me

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2015
Well first I think you need to divided 
Answer Link
TortureMan
TortureMan TortureMan
  • 01-12-2015
Unit rate is when there is the price for one object, which means that each tire costs $74.75 for when the price is $299 or $75 if the price would round up to $300
Answer Link

Otras preguntas

PLS HELP ASAP! 20 PTS evaluate
I suck at math ik but i need anyones help please
The phrase "wrestle with your conscience" is figurative, because no one is literally wrestling anything- What does this phrase mean? Is it an internal conflict
The movement of the progress bar may be uneven because questions can be worth more or less (including zero) depending on your answer Janet and Michelle begin w
Why ......you always.....over spilt? I am tired of what you say A are_ crying. B.do_drink
Identify the graph that matches each of the following stories: a. I had just left home when I realized I had forgotten my books so I went back to pick them up.
Which of the following is NOT equal to ? 3/4
I really need help with this​
pls help meeeee......
investigo en la plataforma digital internet o con fuentes escritas textos el estado paraguayo y los derechos de tipo colectivo y la cuestión social​