mariahproctor6
mariahproctor6 mariahproctor6
  • 01-12-2015
  • Mathematics
contestada

$299 for 4 tires this is unit rate i don't get this please help me

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2015
Well first I think you need to divided 
Answer Link
TortureMan
TortureMan TortureMan
  • 01-12-2015
Unit rate is when there is the price for one object, which means that each tire costs $74.75 for when the price is $299 or $75 if the price would round up to $300
Answer Link

Otras preguntas

Bilde Sätze: 1. heute Abend • die Sprachschule • gehen • ich • in 2. ich • um 20 Uhr • treffen • er • das Café • in 3. Tabletten • ich • brauchen • und • die Ap
PLEASE HELP QUICK. NO GAMES PLEASE. Only need 3-4 sentences. Explain how native advertisements might represent a conflict of interest in some cases. Be sure to
I am desperate! 95 points for correct answer!!!!!1543 pages is $77.40, 7361 pages is $368.30 using a linear equation with $250 in budget how many pages can you
Simplify the fraction ​
Can someone please help me find DC?
6. The temperature of a mass of tin increases from 24.0 degrees C to 34.0 degrees C when 250 J of thermal energy are added. Calculate the mass of the tin. The
1024 cm is equal to how many meters
NEED HELP ASAP!! 20 POINTS!!!! A cylindrical container has a radius of 0.75 meter and a height of 2 meters. The container is filled with gasoline. The density o
A condition in which the arteries are hardened and have reduced elasticity is _____.
I need help please?!!!!!