GrachtaShova
GrachtaShova GrachtaShova
  • 03-12-2015
  • Geography
contestada

Grace bought 4.5 pounds of fish that cost $4.98 per pound. how much did she pay for fish?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-12-2015
4.98 times 4.5
which is 22.41.
Make sure to label!
Grace paid $22.41.
Answer Link

Otras preguntas

A laptop computer originally priced at $1,200 now sells for $1,600 what is the percent of increase
Which subshell (for example, 1������1s ) is designated by each set of quantum numbers?.
Can someone pls help me in this Create a poem that is focused on someone's pain at least 10 lines long
The students in Mrs. Lopez’s Spanish class are reviewing numbers. Mrs. Lopez asks, “how do you say seventy three?” Olga says, “sesenta y tres.” Is she correct?
Look for 10 collective nouns of animals​
helpppp!!!!!! As shown in the diagram, lines m and n are cut by transversal p.
can someone help me with this
what do uh mean by ionic or electrovalent bond ?thankyou ~​
What is the surface area of the prism above??
What is the solution to this inequality? -9x - 15 < 3 O x < 2. OX > 2 O x < -2 . OX > -2