GrachtaShova
GrachtaShova GrachtaShova
  • 03-12-2015
  • Geography
contestada

Grace bought 4.5 pounds of fish that cost $4.98 per pound. how much did she pay for fish?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-12-2015
4.98 times 4.5
which is 22.41.
Make sure to label!
Grace paid $22.41.
Answer Link

Otras preguntas

Which compound is used to make asphalt?
A cycle in which a person loses weight, gains it back, and loses it again is known as a. calorie restriction. b. anorexia. c. yo-yo dieting. d. bulimia.
What is another term for a market economic system? ~communism ~feudalism ~socialism ~capitalism
Which sentence uses the word set correctly? The ushers asked the audience to set through the entire show. We need to set boxes of bottled water on shelves close
__________ occurs when the mother's body begins to fight off foreign blood protein produced by the fetus. a. Non-teratogenesis. b. Rh factor incompatibility.
Behaviors that an animal conducts from birth are fixed and unchangeable." This statement would most likely be made by a(n) _____. ethologist comparative behavio
What is the next term in the sequence 2, 8, 32, 128, ...? 256 512 768 1024
Which shows the ratio 44 to 200 written as a percent decimal fraction in simplest form
Which answer choice does not contain any errors in capitalization? A. Our teacher said, "read the poem. then write a poem of your own." B. Our teacher sai
To discover the theme in a poem or work of fiction, you must first find the _____