tony09837 tony09837
  • 02-02-2018
  • Mathematics
contestada

Can some one answer 5 and 6 for me it will be very helpful

Can some one answer 5 and 6 for me it will be very helpful class=

Respuesta :

yellowcoco123
yellowcoco123 yellowcoco123
  • 02-02-2018
5.) 4.50/2 = 2.50        So the answer is $4.50




Answer Link

Otras preguntas

Plows and draft animals are to the agrarian society as ________ are to the industrial society.
PLEASE HELP Which is the equation of a line that is parallel to the line represented by y=3/4x-1/2?
ten less the quotient of a number and 3 is 6
A 48 ounce container of juice costs $2.64 each. A 64 ounce container of the same juice costs $3.84. a. Find the cost per ounce of each container. b. Which size
Territorial changes of 1763
In which of the following ways is DNA replication similar to transcription? A) New cells are created after both have happened. B) Cytosine pairs with guanin
A lawn mower manufacturer incurs a total of $34,816 in overhead costs and $388 per lawn mower in production costs. How many lawn mowers were manufactured if the
What are the abbreviations for a teragram, a nanosecond, and a kiloliter, respectively? enter the abbreviations, separated by commas?
Laura is the fund-raising manager for a local charity. She is ordering caps for an upcoming charity walk. The company that makes the caps charges $6 per cap plu
French 3 Questions? Help Please