tony09837 tony09837
  • 02-02-2018
  • Mathematics
contestada

Can some one answer 5 and 6 for me it will be very helpful

Can some one answer 5 and 6 for me it will be very helpful class=

Respuesta :

yellowcoco123
yellowcoco123 yellowcoco123
  • 02-02-2018
5.) 4.50/2 = 2.50        So the answer is $4.50




Answer Link

Otras preguntas

PLZ HELP ASAP AND TRY YOUR BEST PLZ
Xia Co. currently buys a component part for $5 per unit. Xia believes that making the part would require $2.25 per unit of direct materials and $1.00 per unit o
Find the present condition of climate change in nepal?​
Question 1 Part A What is a theme of Twelfth Night? A: Family members share a special bond. B: People rarely learn from their mistakes. C: People in love may ac
What is a sedimentary sequence? the vertical layers of rock that form from deposits o the process of erosion due to exposure to the air the increase in the volu
At sunrise, the temperature was -12 °F. The temperature increased 19 °F each hour for 3 hours. What was the temperature 3 hours after sunrise?
There is an increased population of ground squirrels in your town's park. How will this even affect mechanical weathering in the area?
Briefly describe ONE difference between United States involvement in world affairs between 1945 and 1960 and United States involvement in world affairs between
You borrow $500 to buy a computer. The simple interest rate is 15%. You pay off the loan after 4 years. How much do you pay for the loan?
A rectangular prism has a length 5 inches, width 3 inches, and height 7 inches. What is the volume of the prism?