parisowl5507 parisowl5507
  • 03-02-2018
  • Mathematics
contestada

A small box of raspberries costs $2. a large box of raspberries costs $6.the large box costs ? times as much as the small box

Respuesta :

shannonfayeatkovx2cr shannonfayeatkovx2cr
  • 03-02-2018
it costs 3 times as much and 6/2= 3
Answer Link

Otras preguntas

Explain the role of the electoral college in electing the US president, and compare two instances, one from the 19th century and one from the 21st century, in w
a company makes widgets from three machines. machine m1 makes 3000/hour, and 80% are good. machine m2 makes 4000/hour, and 90% are good. machine m3 makes 3000/h
a 50-year-old man presents with a 4-day history of increasing exertional dyspnea. he has had a chronic cough for the past 3 years and attributes it to cigarette
on the board's website, the nursing practice section contains board position statements that provide guidance to help nurses practice safely. what is the board'
a. What is m TVZ? Show your work. 3x 120° T R v (2x+15) (2x + 5)°
6x + 4y = 36 when x = 3 and y = 4 explain the solution satisfies the open sentence
how long will it take an investment of $5000 to triple if the investment earns interest at the rate of 5% per year compounded daily?
early in 1866, some texas cattle ranchers began moving their combined herds, as many as 260,000 cattle, north to missouri on the missouri pacific railroad
write the ratio 9:4 in the form n:1
i will give brianliest to however gets it right