parisowl5507 parisowl5507
  • 03-02-2018
  • Mathematics
contestada

A small box of raspberries costs $2. a large box of raspberries costs $6.the large box costs ? times as much as the small box

Respuesta :

shannonfayeatkovx2cr shannonfayeatkovx2cr
  • 03-02-2018
it costs 3 times as much and 6/2= 3
Answer Link

Otras preguntas

Would you have supported the Federalists or the Anti-Federalists in the debate about whether to ratify the Constitution? Why or why not? Answer in a 7-10 senten
Analyze the following terms and phrases about solar activity. Select the two that represent correct matches between cause and effect.(1 point) a) solar activity
Answer question (picture below) and show work please
A. discrete B. continuous C. linear D. nonlinear E. increasing F. decreasing G. both increasing and decreasing H. neither increasing nor decreas
KE= 1/2 mvsquared for v​
find the sum of 3 consecutive even integers if the greatest odd integer is 2x​
The variable X varies directly with Z the constant variation is -6 write an equation of a direct variation modeling the situation
Beverley is buying hot dogs and hot dog buns for a picnic. She wants to buy one got dog for each bun with none left over. The hot dogs come packed 12 in a packa
I’m young Goodman brown Hawthorne reveals his feelings about his Puritan ancestors when
2 Points What is a benefit of the frame narrative? O A. The action feels more immediate because the narrator is always involved in the plot. O B. The darker sid