aashay2329p52u8c aashay2329p52u8c
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

victor bought 15.6 pounds of paintballs.All together the balls cost 35.99 . About how much did the paintballs cost per pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-03-2018
35.99÷15.6=2.30705128205
rounded to $2.30 per pound

Answer Link

Otras preguntas

One of the products of a fermentation reaction is
The first nation-states emerged during Paleolithic times. True False
Environmental pollution does not affect an individual’s health. True or false?
Foreign object obstruction to the airway in the adult usually occurs
Which of the following are the three basic economic questions?
The Olduvai Gorge in Tanzania is the site of a. many findings of the earliest humans. b. the world's largest waterfall. c. the world's longest suspension bri
Most literature written during the Harlem Renaissance called for
The thesis statement can be any sentence in the introduction paragraph. True False
Which of the following suffixes means “bearing or producing”? A. -oferous B. -fic C. -osis D. -oid
The attempts of free Jerusalem from Turkish controlled were called the?