aashay2329p52u8c aashay2329p52u8c
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

victor bought 15.6 pounds of paintballs.All together the balls cost 35.99 . About how much did the paintballs cost per pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-03-2018
35.99÷15.6=2.30705128205
rounded to $2.30 per pound

Answer Link

Otras preguntas

What is the measure of Z if W equals to 116*
A change in the allele frequency of a population over time is called
Graphs, please help. Thank you!
Please help with number 8
Read the following lines from the poem “Spanish Dancer” and answer the question. Whirling faster and faster, fans her dress Inti passionate flames. What do th
Please help me!!! I really need help on this question I promise to mark brainlest!
Who knows the answer ?
What expressions are equal 10^5
​our society uses many factors, including occupation, educational level, income, wealth, religion, race, ethnic group, and possessions, to group people into
What is the answer ?