zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 02-07-2018
  • Mathematics
contestada

If each iTunes song costs $0.99 and Wade bought 24 songs, how much was the total cost?

Respuesta :

bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 02-07-2018
The answer should be $23.76

Hope this helps!
Answer Link
ktenesaca0
ktenesaca0 ktenesaca0
  • 02-07-2018
the total you are going to get it going to be $23.76
Answer Link

Otras preguntas

An aluminum plant produces 60 million kg of aluminum per year. It takes 17 kWh of electricity to produce 1.0 kg of aluminum. How much electricity does the plant
Factor the polynomial expression 3x² + 2. A. (√3x + √2i)(√3x - √/2i) B. (3x + √2i)(3x - √2i) C. (√3x + √2)(√3x - √2) D. (√3x + i)(√√3x - i)
What expression represents the volume of the prism, in cubic units? one-halfx3 one-halfx2 x 2x3 2x2 x
f(x)=ax+b/2 then f^-1 (x-1) =2x-5/2 find a and b​
A chemist has three different acid solutions. The first acid solution contains 20 % acid, the second contains 30 % and the third contains 60 % . They want
Superior value creation relative to rivals does not necessarily require a firm to have the lowest cost structure in an industry, or to create the most valuable
In a paragraph of approximately eight lines suggest how small-scale beef farmers can be assisted to increase population​
What features are used to distinguish between true land plants and their algal ancestors?
Pls help w this question
Michael is baking cookies. His cookie recipe calls for 3/4 cups sugar and makes 24 cookies. If he wants to scale the recipe to make exactly 18 cookies, how many