kingswriters7468 kingswriters7468
  • 04-09-2018
  • Mathematics
contestada

K buys 12 lb of apples each pound costs $3 if she gives the cashier to 22 $20 bills how much change should she receive

Respuesta :

raceking122
raceking122 raceking122
  • 06-09-2018

12 x $3 = 36

if K gave the caashier 2, $20 bills.

K will get $4 in change


Answer Link

Otras preguntas

Sarah bought a 24-ounce can of tomato sauce for $8.40 what is the unit price per ounce?
solve the equations 1. 16x^2-1=0 2. 36z^2 96z 15=0
The number of cubic yards of dirt, D, needed to cover a garden with area a square feet is given by D = g(a). A garden with area 5000 ft2 requires 50 cubic yards
Consider circle O. If AE = 7, EC = 2, and BE = 4, what is ED?
Quadrilateral ABCD has all congruent sides and opposite angles that are congruent. What classification can be given to ABCD? a. Parallelogram b. Rectangle c.
which pair worked for women's suffrage in the 1800s? a. bella abzug and willa cather b. horace greeley and ward hunt c. elizabeth cady stanton and susan b. anth
Simplify 17-6•10/2+12
solve for m: 2(m 5)=7 ?
which step of the scientific method relies more heavily on newly collected data than on creativity and innovation?
the majority of people in russia live in the __________ region of the country. a. eastern b. northern c. southern d. western