grannypapp6owxr8k grannypapp6owxr8k
  • 02-10-2018
  • Mathematics
contestada

Marissa bought 12.8 pounds of potatoes at $1.35 per pound. How much did Marissa spend for the potatoes? Explain

Respuesta :

Madhatter101
Madhatter101 Madhatter101
  • 05-10-2018

12.8 * 1.35 =17.28

Therefore Marissa spent $17.28 on potatoes.

Answer Link

Otras preguntas

Please help me with this question
In your region, talk to two labourers. Choose either farm labourers or labourers working at construction sites. What wages do they get? Are they paid in cash or
PLEASE HELPPPPPPPPP!!!!?????
28 days until I'll be going to triton High school check
A number line shows 114, −224, and −134. Which statement is NOT true?
My aunt....... here tomorrow. She is abroad until next week.1_can't come2_Won't have to come 3_needn't have come 4_shouldn't be coming 5_can't have been coming​
ill give brainly!Read the sentence. Hans planted both tomatoes and cucumbers in his garden only the cucumbers grew. What is the best way to revise the sentence?
Please give the answers for 5,6,&7. Giving Brainliest to who gets it. GOOD LUCK! :)
Find the value of x and y that will make each quadrilateral a parallelogram.​
The economy of Appalachia developed primarily around A.the coal industry B.the technology industry C.the music industry D.the shipping industry