jennessiie
jennessiie jennessiie
  • 02-11-2018
  • Mathematics
contestada

find the price of one marker if five markers cost $35

Respuesta :

debinbk debinbk
  • 02-11-2018

Answer:

$7

Step-by-step explanation:

35/5 = 7

$7 for each marker.

Answer Link
0dds8 0dds8
  • 02-11-2018
One marker would cost $7 because 35/5 is 7
Answer Link

Otras preguntas

discribe how 3 types of pricipataion form
Someone help me please?
What are he square roots of 36/100? a. -9/25 and 9/25 b. -3/5 and 3/5 c. -6/10 and 6/10 d. -15/50 and 15/50 PLEASE HELP
What is any food that is made from wheat, rice, oats, cornmeal, barley, rye, etc.?
why did the ottoman ruler in egypt lose control of the Suez Canal?
You having a discussion about sequences with your classmate she insists that the sequence two and three and five and eight and 12 must be either arithmetic or g
kayla is making 6 hats and scarf sets. Each scarf requires 2 yards of material and each hat requires 18 inches of material. how many feet of material does she n
In psychodynamic theory, the therapeutic goal in treating sexual dysfunction is:
Which event allowed Britain to focus its military resources on fighting the United States? A) The war with France was over. B) Their national economy
can someone help please?