jessies30 jessies30
  • 04-01-2019
  • Mathematics
contestada

Grapes cost $1.55 per pound. What equation is used to find c the total cost of p pounds of grapes?

Respuesta :

nika001
nika001 nika001
  • 04-01-2019
C=$1.55p

Is this what you need?
Hope this helps and hope you have a great day
Answer Link

Otras preguntas

help me please [giving brainliest to best answer with step by step]
A 31-foot board is cut into two pieces so that three times the length of the longer piece is 4 times the length of the shorter piece. What is the length of the
I WILL GIVE BRAINLIEST TO THE FIRST PERSON WHO ANSWERS THIS QUESTION CORRECTLY: What compound has the symbol NaCl? water salt glucose carbon dioxide
Type the six-syllable word(s). Word bank: benefactor, benevolent, benediction, beneficiary, benefactress, beneficial, benefit, beneficence, glacier, environment
Help urgent please be certain
Pls help You’ll get lots of points
Sand is made up of silicon dioxide. Glass bottles are made from sand. Fiberglass is made from recycled glass and plastic. Fiberglass insulation, shown here, is
G-SRT.5 T Choose which triangle congruence theorem would be used to prove the two triangles are congruent. AAS SAS OASA SSS Q HL X S. R
which of the following is a good rule for using multimedia in a presentation? A. Keep your audience guessing B. Keep your audience on the edge of their seats C.
What is social authority in Italian culture? In other words, who tells people what to do, what are forms of punishment, do they have a document or book that's i