Zaxx4771 Zaxx4771
  • 01-03-2019
  • Mathematics
contestada

3 cans of green beans cost $1.80. Rival bought 9 cans of green beans How much did he pay?

Respuesta :

ramagr25 ramagr25
  • 01-03-2019

Answer:

Step-by-step explanation:

3 cans = $1.80

9 cans = 3*1.80 = $5.40

Answer Link
Waffletuffle
Waffletuffle Waffletuffle
  • 24-10-2021

Answer:

5.4 or 5.40

Step-by-step explanation:

1.80 divided by 3 and then multiply by 9 and you will get 5.40

Answer Link

Otras preguntas

mrs. Campbell the owner pays $2,600 to advertising in the current edition of a local newspaper
Which of the following is the midpoint between (-8, -1) and (-2, -5)? (-5, 3) (5, 3) (5, -3) (-5, -3)
How do you do this question?
an electric bulb drain a current of 0.25A for 20 minutes calculate the amount of electric charge that flows through the circuit​
Which of the following is an example of cryptic coloration? A) bands on a coral snake B) brown color of tree bark C) markings of a viceroy butterfly D) colors o
From her research, susan mayer concluded that it was not poverty, but rather ____________ that really mattered.
Use the function below to find f(3) f(x)= (1/6)^x
benchmark meaning in one word​
1. The National Highway Traffic Safety Administration estimates that some _lives could be saved every year if all vehicle occupants used seatbelts. Choose one A
According to the california insurance code, who is responsible for submitting a life agent's appointment?