saramullins590p7cdtc
saramullins590p7cdtc saramullins590p7cdtc
  • 03-05-2019
  • Mathematics
contestada

Help anyone !?????????????????

Help anyone class=

Respuesta :

chattymaddy chattymaddy
  • 03-05-2019

Answer: He will save $1.18

Step-by-step explanation:

1-Subtract $1.44 from $9.12 = $7.68

2-Subtract $8.86 from $7.68 = $1.18

Answer Link

Otras preguntas

step by step to solve this expression, 4(5x + 6) = 12
Which of the following best describes the graph below?
As you have learned, not all motor oils are the same. What are two things that make them different?.
What happens to energy when light is transmitted through or reflected off a material?
A 2-gallon bucket of paint costs $59.20. What is the price per cup?
Luke buys a certain brand of cereal that costs $11 per box. Luke changes to a super-saving brand of the same size. The equation shows the price, y, as a functio
Use the magnitudes​ (Richter scale) of the 120 earthquakes listed in the accompanying data table. Use technology to find the​ range, variance, and standard devi
The difference in the total number of calories in a jar of peanut butter and a jar of jelly is 3,545. The sandwich that Julio made contained a total of 430 calo
If "op 20, no. 3" was printed next to a work in a music program, what would that mean?.
Help me on this please