tatumm34 tatumm34
  • 02-05-2016
  • Mathematics
contestada

14 ounces of olive oil for $3.59

Respuesta :

helpmepassplease
helpmepassplease helpmepassplease
  • 02-05-2016
25. 6 cents for each ounce
Answer Link

Otras preguntas

You eat 3/10 of a pack of hotdogs, your friend eats 1/5 of the pack of hotdogs. what fraction of the hotdogs did you and your friend eat?
Why did King George III strictly enforce the Navigation Acts? a.) Britain was losing money in trade with the colonies. b.) Britain wanted to expand trade and n
What line creates a bright and cheery tone
Kelly reads x hours a week. tim reads two times more than kelly and jim reads five hours more than tim. which expression represents the amount of time jim reads
Expressing _____ during an exchange of viewpoints can lead to gaining a reader's trust. A. empathy B. strong counterclaims C. summaries D. passion
Lori has decided to let Jen, the newest member of the team, president at the next board meeting. Jen's ready; she just needs confidence. What quality is Lori ex
Give two reasons cells undergo mitosis
A typical proposed amendment to the constitution is given years to be ratified by the states
One significant difference between traditional goal setting and management by objective is​ __________.
solve for a -4+2(3a-5)=(1-1a)