Seudónimo Seudónimo
  • 02-09-2019
  • Mathematics
contestada

Please answer this correctly

Please answer this correctly class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-09-2019

We have to multiply the unit cost by the number of items bought to find out the total cost. For the baseball coach, we have

[tex]2\cdot 6 = 12[/tex]

For the basketball coach, we have

[tex]9\cdot 14 = 126[/tex]

So, the difference is

[tex]126-12 = 114[/tex]

Answer Link

Otras preguntas

Which geographic feature encouraged westward movement?
5x-x/y when x=4 and y=2
The hero arose, surrounded closely by his powerful thanes. A party remained under orders to keep watch on the arms; the rest proceeded, led by their prince
Indentify the comma rule that the following sentence breaks: in their home room classes students learned a very strict rule that would affect their parking priv
sadie sold 45 cupcakes, which were packed in 9 boxes.how many cupcakes were in each box
Which equation contains the point (2, 13)?
Jefferson sent Lewis and Clark on a government-funded exploration of Louisiana and the western lands all the way to the Pacific ocean. Question 4 options: Tr
Why is the "The African Queen" a classic?
Does 14.2857143 round to a whole number
Which construction might this image result from? A. construction to copy a line segment B. construction of a perpendicular bisector C. construction of a perp