bigreg4643 bigreg4643
  • 03-11-2019
  • Mathematics
contestada

The CD Recyclery sells used CDs for $10 each and buys them for $6 each. Bob paid $20 when he bought and sold the same number of CDs. How many CDs did he buy?

Respuesta :

clashchase clashchase
  • 03-11-2019

Answer:

2

Step-by-step explanation:

you can figure that out by knowing the recyclery sells them for 10 and he a $20 tat means he got two of them

Answer Link

Otras preguntas

a scanner scanned 72 photos in 8 minutes if it scans photos at a constant rate it can scan ___ photos in 23 minutes
what continent is 40 degrees north and 20 degrees east
which best defines a sonnet?
Which of the following is not an effect of deforestation? A. Poor soil quality B. Poor air quality C. Destruction of habitat D. Increased food supp
what is the molar mass Nwhat is the molar mass U
Write a paragraph explaining how nucleic acids and proteins work together to provide instructions for the structures and functions of an organism.
8/3 as a repeating decimal
In which kingdom does a multicellular, eukaryotic, photosynthetic organism belong? a Fungi b Animalia c Bacteria d Plantae
another company offers a rate of $0.05 per minute. how would you find the unit rate per hour?
number 37.....…………………………………