idagomez47 idagomez47
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

Sheila has $47 to buy graphing pads for her math class. Each pad costs $8,
How many pads can she buy? Do not include units in your answer.

Respuesta :

v32daf v32daf
  • 03-12-2019

Answer:

5 tablets can be bought

Step-by-step explanation:

47/8= 5

Answer Link

Otras preguntas

please help-frenchPrépare un devoir écrit. Écris quatre phrases complètes pour décrire quatre parties de ton corps. Tu peux utiliser un adjectif dans chaque phr
plz hurry!!!! thank you!!!!
According to recent research, what medium is the most effective for acquisition of political information?a. radio newsb. print newspapersc. television newsd. in
A practitioner is engaged to prepare a client's federal income tax return for 2013 and 2014. The practitioner files the 2013 return on the client's behalf. Afte
A misdemeanor is a crime punishable by imprisonment in jail for less than _____ or a fine.
I need help please and thanks
What is the chance that heads will come up more than 55 times in 100 flips of a fair coin?
Please I need help with the two of these. PLEASE EXTRA POINTS
One number is 4 more than another. The sum of the number is 20.
Please help! I really need help!