idagomez47 idagomez47
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

Ingrid has $28 to buy oil paints for her painting class. Each tube of paint
costs $8. How many tubes can she buy? Do not include units in your answer.

Respuesta :

felishaguerrero felishaguerrero
  • 03-12-2019

Answer:

28/8=3.5...so probably just 3

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Joe is working on a school report in a word processor she wants to place an oversized image which is 30.51 cm wide so that it appears centered on the page the
what is the value of x in the equation 5x+3=4
Who is John f Kennedy
A recipe for pumpkin pie calls for 3/4 cup of white sugar. You are want to double the recipe. How much white sugar should you use?
During Washington's presidency, the first political parties were
The term used to identify an organization’s long-term course of action designed to deliver a unique customer experience while achieving its goals is referred to
MARKING BRAINIEST!!! 20 PTS!!!
Two buses leave school moving in opposite directions. after 15 minutes, they are both 10 miles away from the school. which statements correctly describe the mot
WHO IS LAST MUGHAL EMPIRE ? TELL ME ! IF YOU ARE GENIUS GIVE ANSWER
Based on inferences , what is the most likely meaning of misanthrope?