iiomqemilyii
iiomqemilyii iiomqemilyii
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

What is the unit price if a package of 12 candy canes cost $4?

Respuesta :

simoneasimmons
simoneasimmons simoneasimmons
  • 03-12-2019

Answer:

$1 for every 3 candy canes

The drawing will help

Ver imagen simoneasimmons
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following statements is NOT true concerning strategies for limiting caloric intake? Eat only two or three large meals a day, instead of eating five
point) Suppose that the trace of a 2 x 2 matrix A is tr(A)= -9 and the determinant is det(A) 18. Find the eigenvalues of A. The eigenvalues of A are (Enter your
If a DNA-binding protein reads a short stretch of DNA and detects the following second genetic code provided by the functional groups located on each base as H-
Micah forsook idolatry to worship Jehovah. True or False?
whicu of the following are necessary skills to solve eqautions with fractions​
Plz ANSWER ASAP!!!!!
a 15-foot telephone pole has a wire that extends from the top of the pole to the ground. The wire and the ground form a 42 degree angle. How long is the wire,
I found this on my door outside what is it?
An estimator receives an average quote fora traffic control subcontractor of $1570 for the job duration. If the lowest bid is 4 % under average, and the highest
Charlie paints the figure shown on the sign of his new restaurant. The figure is made from a circle with a sector missing. What is the area of the painted part