xzaviermontalbo2
xzaviermontalbo2 xzaviermontalbo2
  • 01-02-2020
  • Mathematics
contestada

a construction contractor use the equation Y=KX to determine it would cost them $19.25 to buy 7 boxes of nails. how much is each box

Respuesta :

ujoy64
ujoy64 ujoy64
  • 01-02-2020

Answer:

2.75 dollars

Step-by-step explanation:

If 7 boxes cost 19.25 dollars to get one box you would divide 19.25 by 7

Answer Link

Otras preguntas

Review the paragraph at the top of page 2. Click or tap the sentence that BEST explains why scientists during the eighteenth century were unable to explain how
HEEEELLLPPPPPPPPPPP!!!!!!!!!!!!!!
Simplify this expression fully: -2(a+3) - (7-a)​
Explain a real world example of a combination where repetition is allowed. You need to EXPLAIN WHY, not just give an example.
Geometry questionnn!
A cut piece of ribbon is 21 inches long. The piece of ribbon is 15% of the original length of the ribbon.How long was the original length of ribbon?Enter your a
The type of energy that depends on position is called a. potential energy. b. electrical energy. c. magnetic energy. d. solar energy.
What is the mean absolute deviation of the data set?{20, 10, 30, 20, 50, 30, 40, 20} 08 O 10 o 12 O 20​i really need help ​
Help please ASAP will give brainleast no links can you also explain how
look at pic 10 PTS I NEED THIS QUESTION I WILL TELL U HOW TO GET UNLIMITED POINTS TELL ME IF U NEED THE MULTIPLE CHOICE ANSWERS