lamariousreeves333 lamariousreeves333
  • 01-04-2020
  • Mathematics
contestada

If Darnell can buy 10 cases of water for $30.00, how much would it cost for 15 cases

Respuesta :

jazeesims22 jazeesims22
  • 01-04-2020

Answer:$45

Step-by-step explanation:

divide 30 by 10 which equals 3 and then muliply that by 15

Answer Link

Otras preguntas

A glacier that covers a wide area is called a _______ glacier. a. continental b. moraline c. cirque d. valley
What was the most common negative effect of imperialism on Asian nations? A) Locals were oppressed, and imperialists used local natural resources for their own
which of the following is the correct definition of electrical energy? A) energy an object has because of its motion or position B) energy that is transmitted
How is the lynch mob able to drag T.J. and his family out of their house? A. The sheriff knocks down the door. B. The Wallaces set the house on fire.
solve for H 19+4H=1-5H
In the debate over the ratification of the constitution, the Anti-Federalists most feared
Find the measure for each angle
Is a giraffe walking slowly across a field a balanced force or a unbalanced force?
how to solve this equation 2+6x=1-x
A machinist must make a pipe that has a diameter of 3.48 in. With a tolerance of .004. Determine the upper and the lower limits of the diameter.