soniagutie07 soniagutie07
  • 01-04-2020
  • Mathematics
contestada

A case of 12 cans of pop cost 6.49$. What is the cost per can

Respuesta :

h22brown
h22brown h22brown
  • 01-04-2020
About $.54

Hope this helps :)
Answer Link
loramydawn
loramydawn loramydawn
  • 02-04-2020

Answer:

its really $77.88

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Indigestible carbohydrates often are classified as fiber. the human digestive tract lacks the enzymes to hydrolyze the ______________ bonds in these polysaccari
a rectangular rug has a perimeter of 470 yards. the width of the rug is 5 yards more than four times the length. find the length and the width
Please help and give an explanation. Julie got 21 of the 23 questions on her math test correct. She got 29 of 32 quetsions her science test correct. On which te
What are 10 adjectives that describe Rosa Parks?
A child throws a steel ball straight up. consider the motion of the ball after it has left the child’s hand but before it touches the ground, and assume that fo
hi there hope your having a great day!! my questions both are SCIENCE laws of motion related fyi 1. what is the acceleration of a 30kg when 180 N of force is a
What is this young English traveler’s opinion of what he finds in virginia
How many degrees does earth rotate in one minute? Show your work
What religious group faced increased discrimination in the wake of the terrorist attacks of September 11, 2001?
Columbus has long been honored as having